مواد لازم:

گوشت چرخ کرده۱۵۰ گرم پیاز۱ عدد قارچ۵ عدد سیب زمینی۱ عدد فلفل دلمه ای کوچک۱ عدد رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذا خوری جعفریبه میزان لازم سیر۱ حبه خمیر یوفکابه میزان لازم پنیر پیتزابه مقدار لازم زرده تخم مرغ۱ عدد سفیده تخم مرغ۱ عدد ماست شیرین۱ قاشق غذا خوری روغن مایعبه میزان لازم نمک،فلفل،زردچوبهبه مقدار لازم پودرآویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه و دستور پخت:

مرحله اول طرز تهیه بورک گوشت و قارچ:

در ابتدا باید براتون تضیح بدم بورک غذای محبوب کشور ترکیه هستش و بسیار لذیذ و خوشمزه. بورک رو میتونید با طعم های مختلف بسته به سلیقتون درست کنید. میتونید بورک سبزیجات، بادمجان، مرغ و خیلی مدل های دیگه درست کنید.

حالا اول پیازمون رو برمیداریم و میشوریمش و پوستشو میکنیم و بعد به صورت نگینی خردش میکنیم و میذاریم کنار. بعد سیری که داریم رو میشوریم و با دنده ریز رنده، رندش میکنیم . سپس یه تابه رو برمیداریم و می ذاریم رو حرارت و روغن میریزیم داخلش تا داغ بشه زمانی که روغنمون داغ شد پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخل تابه و شروع میکنیم به تفت دادنش همین که پیازهامون کمی سبک شد زردچوبه رو هم میریزیم داخل تابه و مجدد تفت میدیم باهم. حالا نوبت اضافه کردنه سیرمونه، سیر رو هم اضافه میکنیم و با پیازمون تفت میدیم. وقتی پیازها و سیرمون داشت طلایی میشد گوشت چرخ کردمون رو هم به تابه اضافه میکنیم و با هم تفت میدمیشون.

باید گوشتمون قشنگ سرخ بشه و با سیر و پیازمون خوب مخلوط بشه و در آخر کمی نمک و فلفل رو هم به مخلوطمون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا همه مواد طعم بگیرن سپس حرارت رو کم میکنیم تا گوشتمون کامل بپزه چون در نهایت بقیه مواد رو هم به تابه گوشتمون اضافه میکنیم. فقط باید حواسمون به گوشت باشه که ته نگیره.

در ادامه سیب زمینمون رو برمیداریم و خوب میشوریم و پوستشو میگیریم. سپس یه قابلمه کوچیک برمیداریم و پر آب میکنیم و می ذاریم رو حرارت و سیب زمینی رو هم میندازیم داخلش تا بخار پز بشه.

مرحله دوم تهیه بورک گوشت و قارج:

زمانی که سیب زمینیمون پخت می ذاریم تا کامل خنک بشه وقتی کاملا سرد شد سیب زمینی مونو به صورت مکعبی ریز خرد میکنیم و می ذاریم کنار. حالا نوبت قارچمون هستش اول خوب میشوریمش تا هیچ لکه سیاهی روی سطح قارچ باقی نمونه و بعد می ذاریم تا آبش بره وقتی آبش رفت خردشون میکنیم.

حالا یه تابه رو برمی داریم و داخلش روغن می ریزیم و می ذاریم رو حرارت تا روغنمون داغ بشه وقتی روغنمون داغ شد قارچها رو میریزیم داخل روغن و شروع میکنیم به تفت دادنش تا خامی و آب قارچمون گرفته بشه. وقتی سرخ شد از تابه در میاریم و می ذاریم کنار.

در ادامه جعفری که داشتیم رو میشوریم و بعد از اینکه آبش رفت خردش میکنیم و می ذاریم کنار تا از اش استفاده کنیم.

در ادامه میریم سراغ فلفل دلمه ایی که داریم اول خوب میشوریمش و بعد به صورت نگینی ریز خردش میکنیم و می ذاریم کنار. حالا نگاه به گوشتمون میکنیم اگه کامل پخته شده بود سیب زمینی که خرد کرده بودیم رو بهش اضافه میکنیم و با هم یه تفت میدیم و بعد از اون قارچهای سرخ کردمون و سپس فلفل دلمه ایی رو به تابه اضافه میکینم و با هم خوب مخلوط میکنیم و یه تفت میدیم.

حالا رب گوجه فرنگی رو میریزیم داخل تابه و با مواد تفت میدیمش تا هم سرخ بشه و هم بوی خامیش گرفته بشه و سپس نمک و فلفل و پودر آویشن رو هم اضافه میکنیم و با هم خوب مخلوطشون میکنیم و در نهایت جعفری خرد شده رو به مواد اضافه میکنیم و خیلی کوچولو تفت میدیم و سپس تابه رو از رو حرارت برمیداریم. دیگه مواد داخل بورکمون آماده شده.

مرحله سوم تهیه بورک گوشت و قارچ:

حالا یه ظرف برمیداریم و سفیده تخم مرغمون رو با ماست شیرینی که داشتیم و کمی روغن (اگر خواستین جای روغن از کره هم میتونید استفاده کنید) رو خوب با هم مخلوط میکنیمشون و می ذاریم کنار. حالا خمیر یوفکامونو برمیداریم روی یه سطح صاف باید این کارو انجام بدیم چون خمیر یوفکا نازکه و باید مواظب باشیم پاره و خراب نشه.

یه ورقه از خمیرمون رو پهن میکنیم و بعد یه برس آشپزی برمیداریم و به مخلوط سفیده و ماست و روغنمون آغشته میکنیم و روی ورقه خمیرمون میکشیم تا نرم بشه و حالت شکنندگی نداشته باشه سپس یه ورقه دیگه از خمیرمون رو روی ورقه اولی پهن میکنیم تا کمی کلفت تر بشه که مواد نریزه از اش بیرون مجدد روی ورقه دوم هم از مخلوط سفیده تخم مرغ و.. میزنیم و بعد مواد گوشت و قارچی که درست کرده بودیم رو میریزیم وسط خمیرمون و بعد کمی پنیر پیتزا رو هم رو مواد میریزیم و بعد گوشه های خمیر رو جمع میکنیم و رولش میکنیم و در آخر هم کمی از مخلوط سفیده به لبه اش میزنیم که بهم بچسبه و رولمون باز نشه.

در آخر هم زرده تخم مرغمون رو میریزیم تو یه کاسه و زمانی که خواستیم بزاریم تو فر با برس کمی سطح روی بورک رو آغشته به زرده میکنیم که خوشرنگ تر بشه موقع سرخ شدن.

فر رو از قبل می ذاریم رو دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تا گرم بشه و بعد بورک ها رو به مدت نیم ساعت می ذاریم تو فر و بعد غذای ما آماده است.

راه اندازی رستوران،راه اندازی فست فود،راه اندازی کافه،راه اندازی کافی شاپ،راه اندازی صفر تا صد رستوران،راه اندازی صفر تا صد فست فود

 

 

 

Template Design:Dima Group